• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 07 wrzesień 2020 13:38

Były burmistrz Augustowa skazany za molestowanie

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Głośna sprawa byłego burmistrza Augustowa wreszcie dobiegła końca. W minionym tygodniu Wojciech W. usłyszał wyrok skazujący.

Sprawa byłego włodarza Augustowa, posądzanego za mobbing oraz molestowanie seksualne swojej pracownicy, była dwukrotnie umarzana. O te przestępstwa oskarżyła go w październiku 2017 roku ówczesna sekretarz miasta. Postępowanie w tej sprawie było prowadzone dwuwątkowo – chodziło o uporczywe nękanie, a także doprowadzenie kobiety do poddania się „innej czynności seksualnej”. Jednak zebrane materiały dowodowe oraz zeznania świadków były niewystarczające, dlatego oba postępowania zostały umorzone.

Kolejnym postępowaniem, które zostało umorzone przez prokuraturę, a które dotyczyło dwóch tych samych osób, było oskarżenie wniesione przez byłego burmistrza Augustowa przeciwko sekretarz miasta. Wojciech W. twierdził wtedy, że nielegalnie nagrywała go w jego gabinecie. Kobieta tłumaczyła to tym, iż robiła to, bo czuła się zagrożona.

Wyrok sądu w sprawie molestowania seksualnego oraz stosowania mobbingu przez Wojciecha W. nie był jednak prawomocny, dlatego wniesiono apelację. Finał tej sprawy miał miejsce 3 września 2020 r., kiedy to Sąd Rejonowy w Suwałkach wydał wyrok w sprawie byłego burmistrza Augustowa.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Sądu, sędzią Marcinem Walczukiem, i poprosiliśmy o skomentowanie treści wyroku.

„W czwartek, 3 września, uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Suwałkach w sprawie Wojciecha W. Został on uznany winnym z art.199 par.1 w związku z seksualnym wykorzystaniem zależności” – poinformował pan sędzia.

„Wyrokiem sądu I instancji, tzn. Sądu Rejonowego w Augustowie, Wojciech W. otrzymał karę 110 stawek dziennych, po 40 złotych każda. W związku z apelacją od wyroku, Sąd Okręgowy w Suwałkach dodatkowo skazał Wojciecha W. na wpłatę 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanej. Wyrok jest prawomocny i nie podlega odwołaniu. Ponieważ sprawa prowadzona była z wyłączeniem jawności, tylko takie informacje mogłem przekazać” – skomentował nasz rozmówca.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot