• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 07 wrzesień 2020 15:18

Koronawirus w jednej z podlaskich szkół

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Wczoraj (6 września) jedna ze szkół w województwie podlaskim otrzymała informację, że uczeń placówki ma koronawirusa. Złe wieści przekazała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Dnia 6 września Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach otrzymała telefon z sanepidu z informacją, że jeden z uczniów klasy 6 ma koronawirusa. W związku z tym faktem pozostałe 25 dzieci z tej klasy trafiły na 10-dniową kwarantannę. Zostały nią objęte również najbliższe rodziny uczniów. W wyżej wymienionej klasie zostało wprowadzone nauczanie zdalne.

„O przypadku zarażenia koronawirusem ucznia naszej szkoły poinformował nas sanepid. Od czwartku uczeń ten nie przychodził na lekcje ze względu na złe samopoczucie. Sanepid podjął decyzję o zastosowaniu kwarantanny dla 26 dzieci, czyli klasy, do której zakażony uczeń uczęszcza, oraz zadecydował o wprowadzeniu zdalnego nauczania. Kwarantanna rozpoczęła się dzisiaj, 7 września, i zgodnie z wytycznymi MEN i sanepidu, potrwa 10 dni. Nauczyciele uczący w tej klasie nie zostali poddani kwarantannie, ponieważ przestrzegany jest dystans społeczny, a wszyscy pedagodzy noszą przyłbice na terenie szkoły. Mamy również wystarczającą ilość maseczek dla uczniów” – informuje dyrektor szkoły, Anna Śliżewska.

Spytaliśmy, w jaki sposób cała społeczność szkoły zareagowała na wiadomość o zakażeniu.

„Jestem daleka od wprowadzania paniki, więc zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, przyjęli tę informację z należytą powagą i spokojem. W naszej szkole uczniowie noszą mundurki, więc codziennie są one świeże, wyprane, co pomaga w utrzymaniu higieny. Mamy wsparcie od pana prezydenta miasta oraz sanepidu. Szkoła funkcjonuje normalnie, bez zakłóceń” – mówi pani dyrektor.

„Wszyscy rodzice otrzymali na piśmie decyzję z sanepidu o kwarantannie. W siódmej dobie kwarantanny rodzice zakażonego ucznia mają obowiązek zgłoszenia się do lekarza pierwszego kontaktu. Pracujemy spokojnie, nie ma żadnej paniki, a zarówno uczniowie, jak i rodzice, bardzo pilnują obowiązujących w pandemii zasad” – kończy pani Śliżewska.

Dziś okazało się, że nie tylko 11-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach jest zarażony. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymała również jego 18-letnia siostra. Oboje czują się dobrze.

Dziś nowy przypadek Covid-19 stwierdzono również u suwalskiej pielęgniarki w sile wieku. Kobieta jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach. Zaraziła się w Augustowie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot