• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 08 wrzesień 2020 14:00

Nowa obwodnica zatwierdzona – będzie przebudowa DK 8 od Suchowoli do Augustowa

Napisała

Programy inwestycji dla obwodnic Suchowoli, Sztabina i Białobrzegów w województwie podlaskim zostały zatwierdzone. W ramach inwestycji zostanie przebudowana droga krajowa nr 8 na odcinku od Suchowoli do Augustowa. Kiedy rozpoczną się roboty budowlane?

Wyżej wspomniane programy inwestycji zatwierdził Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic i dzięki niej powstaną nowe odcinki drogi głównej o ruchu przyspieszonym (drogi klasy GP) na całym odcinku DK 8 od Suchowoli do Augustowa. Łączna długość drogi będzie wynosiła niemal 25 km. Prace rozpoczną się w 2023 roku, a ich zakończenie planowane jest na rok 2025.

Wybudowanie obwodnic Suchowoli, Sztabina i Białobrzegów, dzięki wyprowadzeniu ruchu z centrów tych miejscowości, ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Ma także zwiększyć przepustowość DK 8 na odcinku między Białymstokiem a Augustowem oraz poprawić warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na drodze Białystok - granica państwa. Obwodnica Suchowoli będzie również obejściem takich miejscowości jak Zagórze, Wysokie, Skindzierz oraz Chodorówka Nowa.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot