• 1
  • 2
  • 3
środa, 09 wrzesień 2020 15:47

91-latka wybrała się na grzyby i zabłądziła

Napisane przez AM
KPP Sokółka KPP Sokółka

Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Wczoraj wieczorem do dyżurnego sokólskiej komendy wpłynęła informacja o zaginięciu 91-letniej kobiety, która sama wybrała się do lasu. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób, które wyszły na grzybobranie. Wczoraj wieczorem, do dyżurnego sokólskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 91-letniej kobiety.  Na szczęście seniorce nic się nie stało. W akcji poszukiwawczej brało udział kilkudziesięciu policjantów, strażaków i pograniczników. Wykorzystano również policyjnego psa tropiącego. Seniorkę odnalazł w lesie biorący udział w poszukiwaniu strażak z Kuźnicy. Okazało się, że 91-latka straciła orientację w terenie i nie mogła odnaleźć drogi powrotnej do domu. Kobieta trafiła cała i zdrowa pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie kilku podstawowych zasad podczas wypraw do lasu:

Nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę,
Nie oddalajmy się od osób, z którymi wyszliśmy na grzybobranie,
Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz latarkę,
Jeśli zdarzy się, że idziemy sami na grzybobranie, poinformujmy o tym naszych bliskich oraz podajmy im przybliżony czas powrotu,
Zwracajmy uwagę na punkty odniesienia w danym terenie, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną,
Dostosujmy strój do warunków pogodowych i zabierzmy ze sobą elementy odblaskowe, które mogą okazać się pomocne w razie akcji poszukiwawczej,
Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie oraz zabierajmy ze sobą wodę i coś do jedzenia,
Jeśli mamy pod opieką osobę w podeszłym wieku starajmy się zrobić wszystko, żeby sama nie wchodziła do lasu.

Źródło: KPP Sokółka

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot