• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 10 wrzesień 2020 16:11

Ognisko koronawirusa w augustowskim hospicjum

Napisała

W związku z kłopotami wynikającymi z pandemii w Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie sanepid podjął decyzję o przebadaniu wszystkich pacjentów i personelu hospicjum.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie Agata Augusewicz poinformowała nas o podjętych w tej sprawie krokach.

„Badaniom poddanych jest około 100 osób – pacjenci hospicjum, jak również personel. Część  pracowników odbywa kwarantannę, a część sprawuje opiekę nad pacjentami. Czekamy na wyniki wszystkich przeprowadzonych testów, które spływają do nas sukcesywnie. Czas oczekiwania na wyniki wynosi 1-2 doby. Badania przeprowadzane są w laboratorium przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej W Białymstoku” – mówi pani inspektor.

„Na dzień dzisiejszy, na godzinę 12:00, mamy następujące dane: przebadano 59 pracowników SP Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie, pobrano od nich próbki na obecność koronawirusa. U 13 pracowników potwierdzono Covid-19, 44 osoby mają wynik negatywny. W chwili obecnej 2 pracowników oczekuje jeszcze na wynik. Jeśli chodzi o pacjentów, to przebadano 50 osób. U 3 pacjentów potwierdzono Covid-19, a 18 osób ma wynik negatywny. 29 pacjentów czeka jeszcze na wyniki, które spływają do nas nawet do godziny 23:00” – poinformowała nas pani Augusewicz.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot