• 1
  • 2
piątek, 11 wrzesień 2020 12:04

W Augustowie zatrzymano poszukiwanego ENA

Napisane przez KJJ
POSG POSG

Mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie. Obywatel Litwy był ścigany przez niemieckie służby za przywłaszczenie auta z wypożyczalni.

Wczoraj, 9 września, w Augustowie funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli auto, którym podróżował obywatel Litwy. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że dane cudzoziemca figurują w Systemie Informacyjnym Schengen. Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez niemieckie służby. 62-latek podejrzany jest o przywłaszczenie auta z jednej z niemieckich wypożyczalni, grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu niezbędnych czynności cudzoziemiec zostanie przekazany funkcjonariuszom  Policji w Augustowie celem dalszego postępowania.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot