• 1
  • 2
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 12:03

14-letni uciekinier za kierownicą BMW

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

Kierowca BMW nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach kierowca zatrzymał samochód i próbował schować się w budynku. Okazało się, że tym kierowcą był 14-latek. Teraz losem nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

W sobotę godzinę przed północą, w okolicach Janówki policjanci z „drogówki” postanowili zatrzymać do kontroli BMW. Kierowca zlekceważył sygnały dźwiękowe oraz świetlne, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za uciekinierem. Po kilku kilometrach ucieczki, kierowca wjechał na jedną z posesji w Janówce. Tam porzucił samochód i ucieczkę kontynuował pieszo, jednak po chwili został zatrzymany przez ścigających go policjantów.  Okazało się, że za kierownicą BMW siedział 14-latek. Jak tłumaczył mundurowym, uciekał, bo chciał uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że auto należało ojca jego kolegi. Teraz policjanci ustalają, jak nastolatek wszedł w posiadanie kluczyków do pojazdu. Sprawą samego nastoletniego kierowcy zajmie się sąd rodzinny.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.