• 1
  • 2
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 16:37

Augustowscy radni poczuli się znieważeni

Napisane przez RED

Na łamach lokalnego tygodnika ukazał się artykuł dotyczący rzekomego hamowania rozwoju miasta przez radnych, a dokładniej możliwości powstania 400 nowych miejsc pracy. Grupa miejskich radnych poczuła się znieważona i postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie.

Samorządowcy nie kryją swojego niezadowolenia twierdząc, że treści zawarte w materiale prasowym są oszczerstwami i fake newsami, które godzą w ich dobre imię. Dziś przed Urzędem Miejskim samorządowcy odczytali przygotowane przez siebie oświadczenie, w którym między innymi informują, że podejmą kroki prawne w tej sprawie. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia.

"Szanowni mieszkańcy

w ostatnim czasie na łamach „Przeglądu Powiatowego”, naszej lokalnej prasy, pojawił się tytuł oczerniający działalność części radnych Augustowa. Strona główna wspomnianej gazety brzmiała: „Radni hamują rozwój Augustowa”, co jest ewidentnym kłamstwem, a wręcz lokalnym fake newsem, mającym na celu podważyć naszą wiarygodność w oczach mieszkańców Augustowa i te nasze działania, które służyły mieszkańcom oraz rozwojowi naszej małej ojczyzny.

Ten haniebny tytuł bardzo nas zbulwersował i dotknął, a znaczną część mieszkańców wprowadził w błąd, gdyż nie jest on pytaniem, czy wypowiedzią pojedynczej osoby, ale tezą stawianą przez redakcję. Dotychczas uważaliśmy, że tego typu działania występują tylko w internecie i są rozpowszechniane przez nieświadome osoby prywatne. Jednak podjęte działanie przez „Przegląd Powiatowy” można traktować jako celową próbę manipulacji opinią publiczną, w celu uderzenia w nasze osoby, poprzez stworzenie nieprawdziwej historii blokowania przez nas inwestycji w Augustowie, co nigdy nie miało miejsca. Zawsze było wręcz odwrotnie, bo nasze zdobyte mandaty radnych uważamy za służbę na rzecz mieszkańców  miasta, poprzez reprezentowanie i dbanie o ich interesy. Stronę tytułową, z naszymi zdjęciami, traktujemy jako celowe i szkodliwe działanie redakcji w celu upokorzenia nas jako radnych. Przypuszczamy że wynika to z braku pogodzenia się z dobrymi zmianami, jakie zachodzą w naszym mieście, do czego intensywnie się przyczyniamy.

Każda gazeta, portale internetowe oraz inne osoby mogą pisać co chcą, póki nie naruszają prawa, godności i dobra drugiej osoby i tej niezależności nie chcemy podważać. Powstała jednak kłamliwa manipulacja, która doprowadziła do wielu nieprzyjemnych sytuacji w tym fali hejtu w internecie, z którym musimy się mierzyć razem z naszymi rodzinami. Przecież jesteśmy, na co dzień, mieszkańcami Augustowa, którzy spotykają się z sąsiadami oraz swoimi wyborcami i muszą teraz tłumaczyć się z treści strony tytułowej „Przeglądu Powiatowego”, która wprowadziła ich ewidentnie w błąd.

W związku z zaistniałą sytuacją, będąca dla nas bardzo przykrą, jesteśmy zmuszeni wstąpić na drogę prawną, w celu obrony własnego dobrego imienia.

Z poważaniem
Radni miasta Augustowa"

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.