Wydrukuj tę stronę
wtorek, 15 wrzesień 2020 12:16

Super impreza w Augustowie - za nami Mistrzostwa Polski na nartach wodnych za motorówką [ZDJĘCIA]

Napisane przez AM
AKS "Sparta" AKS "Sparta"

Augustów, a dokładnie Zatoka Tartaczna nad jez. Białym, była miejscem Mistrzostw Polski na nartach wodnych za motorówką w slalomie oraz skokach, a organizacyjnie za zawody tej rangi odpowiadała Sparta Augustów. Było to zakończenie nietypowego sezonu dla narciarzy wodnych. Kilkudziesięciu zawodników oraz wiele klubów z całej Polski przyjechało do Augustowa, aby walczyć o medale.

Mistrzostwa objęte były honorowym patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego oraz Burmistrza Augustowa i były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, Marszałka Woj.Podlaskiego oraz gminy Miasta Augustów.

W sobotę odbyły się eliminacje w obu konkurencjach, a w niedzielę finały. Start zawodników z naszego klubu był był udany. A oto medale jakie zdobyli  zawodnicy Sparty.

SLALOM

U14 Chłopcy
II miejsce  Karol Wnukowski, a III miejsce Antoni Olszewski

U17 Dziewczyny
I miejsce Maja Piątek, II miejsce Gabriela Koszycka

U17 Chłopcy
III miejsce Igor Domaszewski

Open
I miejsce Kamil Borysewicz

W slalomie łącznie nasi zawodnicy zdobyli 2 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe medale.

SKOKI

U14 chłopcy
I miejsce i złoty medal Karol Wnukowski, a II miejsce i srebrny medal Olszewski Antoni

U 17 dziewczyny
I miejsce i złoty medal Gabriela Koszycka

U17 chłopcy
III miejsce i brąz Igor Domaszewski

Open
Wszystkie medale zdobyli zawodnicy Sparty.

Złoto – Kamil Borysewicz,  srebro – Erwin Zawadzki, a brąz Kuba Rutkowski.
W skokach zdobyliśmy 3 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe medale.
Łącznie na mistrzostwach zdobyliśmy 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale.
Należy też podkreślić udany start drugiego klubu z Augustowa MOS.
Oba nasze kluby zajęły znakomite miejsca w łącznej klasyfikacji.

W  łącznej klasyfikacji Open (slalom, jazda figurowa oraz skoki) najlepszym klubem została Sparta Augustów, na drugim miejscu Zefir, a trzecie miejsce zajął MOS Augustów. Z kolei w innej klasyfikacji w trzech kategoriach slalom, jazda figurowa oraz skoki, uwzgledniajaca kategorie U14, U17 i pozostałe, to  Sparta minimalnie przegrała z Zefirem, a drugi augustowski klub MOS był trzeci.

Tak wiec sukces Sparty i sukces MOS. Gratulacje dla zawodników i trenerów obu klubów.

Po zakończeniu zawodów i ceremonii wręczenia medali spytaliśmy kilka osób nt. zakończonych mistrzostw. Oto co nam powiedzieli.

Waldemar Bedner ze Szczecina -  doświadczony sędzia główny  naszych zawodów:

„Zawody na tym akwenie przebiegły bardzo sprawnie, jest to super akwen. W Polsce chyba jedyny, który ma tyle zalet – jest osłonięty, mimo wiatrów, które się pojawiają, woda jest spokojna i stabilna. Idealne warunki dla zawodników dla uzyskiwania najlepszych wyników i to się chyba liczy. Sprawna organizacja od strony klubu (Sparty) organizatora, nie było żadnych problemów. Komisja sędziowska również sprawnie zadziałala, także wszystko zaczynaliśmy zgodnie z programem, nie było specjalnie żadnych technicznych problemów. Tak więc jestem bardzo zadowolony. Pogoda również dopisała”.

Z kolei Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk:

„Wspaniała organizacja, warunki również. Ja wierze głęboko, że słowa sędziego  głównego nie były przesadzone i nasz akwen, czyli Zatoka Tartaczna, jest  jednym z najlepszych, jak nie najlepszym, do organizacji tego typu imprez. W związku z tym nie pozostaje mi nic, tylko zaprosić na przyszłoroczne zawody, które również tutaj powinny się moim zdaniem odbyć. I jeszcze jedno - cieszę się z worka medali zdobytych przez augustowskich zawodników i to mnie, jako Burmistrza Augustowa, napawa dumą. Oba kluby super – konkurencja pomiędzy nimi też jest dobra i powoduje, iż te wyniki są naprawdę wspaniałe. Ja jestem dumny".

I na koniec Prezes Sparty Zdzisław Sadowski:

"Najważniejsze, iż zawody przebiegały bezpieczne. Zawodnicy są zadowoleni. Padło kilka rekordow życiowych poszczególnych zawodników. Atmosfera była sympatyczna, miła. Pogoda nam sprzyjała. Tak więc same plusy – super impreza w Augustowie”.

Dziękujemy Burmistrzowi Augustowa, Marszałkowi Województwa Podlaskiego oraz PZWWINW.
Nie możemy zapomnieć o sędziach i pomocy Augustowskich Placówek Kultury  i naszym komentatorze Wojtku Krzywińskim. Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów, w tym szczególnie na: Akademię Augustów, Hotel Wojciech, BaltYacht, Ela Travel oraz pozostałych partnerów.

Na koniec trzeba podziękować przede wszystkim tym, bez pomocy których ta impreza nie mogła by się odbyć, czyli Maćkowi i Mateuszowi Krzywińskim, Kubie Rutkowskiemu, Zdziśkowi Sadowskiemu, Anecie Domaszewskiej, Elizie  Zakrzewskiej i Agnieszce Grajewskiej.

I jak powiedział pan Burmistrz - do zobaczenie za rok!

Źródło: AKS "Sparta"