• 1
  • 2
środa, 16 wrzesień 2020 13:21

Radni zamierzają się bronić

Napisane przez RED

Echa publikacji dotyczącej części augustowskich radnych zaczynają zataczać coraz szersze kręgi. Otrzymaliśmy oświadczenie członków „KWW Nasze Miasto”, w którym samorządowcy jasno określają, że zamierzają bronić się przed wymierzanymi w ich kierunku oszczerstwami i fake newsami.

Na temat tej sprawy pisaliśmy w poniedziałek w artykule zatytułowanym „Augustowscy radni poczuli się znieważeni", w którym przedstawialiśmy treść oświadczenia wystosowanego przez radnych Augustowa. Dziś prezentujemy kolejne oświadczenie, tym razem radnych „KWW Nasze Miasto”.

Szanowni Państwo,

jesteśmy mieszkańcami Augustowa, którzy zaangażowali się w pracę samorządową, działają dla miasta i są dziś atakowani z użyciem kłamstwa. Mamy różne poglądy, różną wrażliwość i różne doświadczenia.
Łączy nas Augustów i idea jego rozwoju. Dlatego oddajemy się pracy radnego. Zgodnie z własnym sumieniem i w poczuciu odpowiedzialności przed miastem. Nie jesteśmy politykami. Jesteśmy mieszkańcami, którzy podjęli szczególne zobowiązanie. Staramy się wypełnić je jak najlepiej. Nie oczekujemy oklasków, ani podziękowań. Jesteśmy otwarci na krytykę.
Kiedy jednak jesteśmy pomawiani i atakowani kłamstwem, to musimy bronić prawdy i dobrego imienia. Najważniejsze jednak, to przeciwstawić się okłamywaniu mieszkańców. Miasto ma prawo znać prawdę, a każde kłamstwo powinno być nazwane.
Publicznie, na okładce tygodnika pisze się o rzekomym hamowaniu rozwoju miasta. Próbuje się nas napiętnować i obarczyć winą. Wszystko z wykorzystaniem kłamstwa.
Wyobraźcie sobie Państwo, że idziecie na zakupy i zauważacie, że patrzy się na Was inaczej. Wreszcie dzwonią do Was znajomi i pytają dlaczego postąpiliście tak źle.
Wyobraźcie sobie teraz, że na okładce pisma jest Wasza twarz i kłamliwe pomówienie. Jak się czujecie?
Jak się bronić?
Jak krzyczeć, że to nieprawda, aby ktoś usłyszał?
Jak powiedzieć to każdemu z 30 tysięcy mieszkańców?
Jak nie być bezsilnym i nie dać się pokonać kłamcom?
Wiemy, że mogą spaść na nas kolejne oskarżenia, kłamstwa i zarzuty.
Ale każdy mieszkaniec ma prawo obrony przed pomówieniami. Takie prawo mają też mieszkańcy, którzy są radnymi.
Dlatego koniec z milczącym tolerowaniem kłamstw. Każdy z nas składa pozew sądowy w obronie prawdy i dobrego imienia. Nie może być tak, że medium, w którym codziennie możemy czytać  moderowane przez redakcję fale hejtu, dopuszcza się na dodatek oszukiwania miasta i pomawiania mieszkańców.
Być może nie ma ochrony przed publikowaną przez redakcję mową nienawiści, którą wszyscy jesteśmy epatowani, jak choćby:
„Ciekawe kto ubiera w te rozwalone buty i te ciuchy z którego szmateksu te niektóre panie radne?”
„Wytrzeszcz się uaktywnil”
„Wyjedź z kraju…”
„Matki sukcesu wyjątkowo paskudne”
„Cwaniaki wykorzystujący ślepe poparcie nienachalnie inteligentnych”
„Banda zapatrzonych w siebie bufonów i bezmyślnie popierających ich czopków”
Na szczęście są metody obrony prawdy i z nich właśnie skorzystamy. W trosce o uczciwość i prawdę w naszej lokalnej wspólnocie.

Radni „KWW Nasze Miasto”

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.