• 1
  • 2
środa, 16 wrzesień 2020 15:00

MEN wprowadza duże zmiany w funkcjonowaniu szkół

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza nowe zmiany w funkcjonowaniu polskich szkół. Jak teraz będą wyglądać zajęcia w placówkach?

W poniedziałek (14 września) odbyła się konferencja prasowa, podczas której Dariusz Piontkowski, szef Ministerstwa Edukacji Narodowej, zapowiedział wprowadzenie nowych zmian w funkcjonowaniu szkolnictwa. Według niego mają one ułatwić nauczanie.

Główna modyfikacja zaproponowana przez MEN ma dotyczyć czasu trwania zajęć lekcyjnych. Mianowicie chodzi o to, że wprowadzona zostanie możliwość skrócenia ich do 30 minut. Przepis ma odnosić się jednak tylko do lekcji prowadzonych w sposób zdalny. W praktyce oznacza to, że tego typu zajęcia będą mogły trwać od 30 do maksymalnie 60 minut. Długość lekcji prowadzonych w sposób stacjonarny pozostaje bez zmian – będą one trwały po 45 minut.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.