• 1
  • 2
  • 3
piątek, 18 wrzesień 2020 13:14

Alarm bombowy w urzędzie

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (18 września) jeden z podlaskich urzędów otrzymał informację o podłożonej bombie. Musiała interweniować policja, straż pożarna oraz pirotechnicy. W ostatnim czasie w naszym regionie pojawiło się już kilka takich alarmów.

W piątek (18 września) tuż po godzinie 8:00 na skrzynkę pocztową Urzędu Gminy w Raczkach przyszła wiadomość o podłożeniu bomby. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną oraz pirotechników. Pracownicy urzędu zostali ewakuowani, a budynek dokładnie przeszukany. Bomby nie odnaleziono. W sprawie fałszywego alarmu jest prowadzone dochodzenie.

W naszym regionie to już nie pierwszy tego typu alarm w tym miesiącu. W minionym tygodniu tego typu akcje miały miejsce również w Gminie Suwałki oraz w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie, a dziś w białostockim Sądzie Rejonowym. W wyżej wymienionych trzech przypadkach pirotechnicy również nie znaleźli ładunku wybuchowego.

Za zgłoszenie fałszywej informacji o podłożonej bombie grozi do 8 lat więzienia. Tego typu akcje angażują bowiem wiele służb i są bardzo kosztowne.

„Czasem, w zależności od ilości służb biorących udział w akcji, sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (w zależności od ilości zaangażowanych funkcjonariuszy, liczby pojazdów i czasu trwania)” – poinformował rzecznik policji podlaskiej, pan Tomasz Krupa.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot