• 1
  • 2
  • 3
piątek, 18 wrzesień 2020 15:41

Przywłaszczyła plecak i zapłaciła za zakupy kradzioną kartą

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie plecaka, w którym znajdował się portfel oraz klucze. 47-latka wpadła w ręce mundurowych, po tym jak zapłaciła za zakupy kradzioną kartą bankomatową. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

We wtorek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie plecaka, w którym znajdował się portfel z dokumentami oraz pieniądze, a także klucze od domu i samochodu. Do kradzieży doszło dzień wcześniej w centrum miasta. Pokrzywdzona będąc na przejażdżce rowerowej zostawiła plecak na ławce. Po chwili, gdy wróciła na bulwary, plecaka już nie było. Jak się okazało, ktoś płacił kartą bankomatową pokrzywdzonej za zakupy w pobliskim sklepie. Na szczęście całą transakcję zarejestrowały kamery monitoringu. Kryminalni ustalili tożsamość kobiety, która posługiwała się skradzioną kartą. Okazało się, że to 47-letnia mieszkanka miasta. Została ona zatrzymana tuż po tym, jak kolejnego dnia przyszła oddać do sklepu część przywłaszczonych rzeczy. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza BAU sobota, 19 wrzesień 2020 08:53 napisane przez BAU

    Tak to jest gdy można płacić za np.zakupy,usługę kartą zbliżeniową-do określonej sumy-jest to wygodne dla złodziejstwa wszelkiej maści i nie wymaga żadnej weryfikacji - dlatego - wyłącz tę opcję lub zlikwiduj tę usługę,bo nie wszędzie jest monitoring i Policja.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot