• 1
  • 2
  • 3
piątek, 18 wrzesień 2020 16:33

Czy będzie waloryzacja 500 plus? Nadchodzą zmiany!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Zbliżają się zmiany dotyczące programu 500 plus. O tym oraz o waloryzacji świadczenia mówił wiceminister rodziny. Czy osoby pobierające ten dodatek mogą liczyć na zwrot pieniędzy?

W 2021 roku program 500 plus będzie działał na nieco innych zasadach. Osoby, które pobierają to świadczenie, koniecznie powinny zapoznać się ze zmianami, które już niedługo wejdą w życie. Co trzeba będzie zrobić, aby otrzymać środki?

Od przyszłego roku będzie trzeba składać nowy wniosek o przyznanie świadczenia 500 plus. Do tej pory nie było to konieczne. Warto zauważyć, że taki dokument trzeba będzie wysłać już od 1 lutego.

Zmiany, które zostaną wprowadzone spowodują funkcjonowanie programu 500 plus w nowych terminach: od 1 lutego 2021 roku drogą elektroniczną, zaś od 1 marca 2021 roku drogą tradycyjną. Okres świadczeniowy będzie więc obowiązywał od 1 czerwca do końca maja roku następnego.

Co z waloryzacją świadczenia? Czy również zostanie wprowadzona? Eksperci uważają, że inflacja oraz cały czas drożejące produkty „pożerają” pieniądze pochodzące z programu 500 plus. W wyniku tego osoby, które pobierają wyżej wymienione świadczenie, korzystają z niego w coraz mniejszym stopniu.

Co na to rząd? Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed poinformował, że budżet na rok 2020 jest już rozpisany i nie przewiduje waloryzacji świadczenia pobieranego w ramach programu 500 plus. Na zwrot pieniędzy rodzice i opiekunowie dzieci nie mają więc co liczyć.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot