• 1
  • 2
  • 3
środa, 23 wrzesień 2020 15:30

Na "podwójnym gazie" bez uprawnień do prowadzenia pojazdów

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

Dzielnicowi z Lipska zatrzymali nietrzeźwego kierującego audi. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Lipsku, w miniony weekend na terenie gminy, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna siedzący za kierownicą może być nietrzeźwy. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie alkomatem 32-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot