• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 24 wrzesień 2020 13:29

Blokowisko na Lipowcu? Nie wszyscy są za

Napisała

Na augustowskim osiedlu Lipowiec mają powstać czterokondygnacyjne bloki. Komisja Rady Miejskiej pozytywnie zaopiniowała plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Augustowie omawiano kwestię zagospodarowania terenu osiedla Lipowiec. Wszystko wskazuje na to, że w tym miejscu powstanie blokowisko. Nie wszyscy radni zgadzają się jednak z tym pomysłem. Opozycja chce, aby na tym terenie stanęło jeszcze więcej domów jednorodzinnych, ponieważ już w innych miejscach ma powstać zabudowa wielorodzinna (budowany jest m.in. blok w Silikatach). Zdaniem opozycji, teren na Lipowcu powinien zostać spokojnym i jak najbardziej naturalnym miejscem.

Radni, którzy są za powstaniem blokowiska, swoją decyzję tłumaczą tym, że umożliwi to dalszy rozwój miasta. Nowe inwestycje w Augustowie mogą bowiem przyciągać pracowników, którzy przecież muszą gdzieś mieszkać.

Decyzja, czy na Lipowcu powstanie blokowisko, zostanie podjęta na dzisiejszej (24 września) sesji Rady Miasta.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Klotylda piątek, 25 wrzesień 2020 12:20 napisane przez Klotylda

    Nie ma żadnych nowych inwestycji. Strefa aktywności gospodarczej zarośnięta chwastami. Nikt nie garnie się do jej zajmowania, choć miało być tak pieknie. Dojeżdżanie z drugiego końca miasta to naprawdę świetny pomysł.

  • Link do komentarza Anna czwartek, 24 wrzesień 2020 18:36 napisane przez Anna

    Zadepczą ostatni spokojny kawałek miasta - bardzo żałuję swojego wyboru dotyczącego burmistrza, nie powinna liczyć się tylko kasa, rozwój miasta ma z tym gówno wspólnego?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot