Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 28 wrzesień 2020 18:27

Rybacka i Kilińskiego oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

W piątek, 25 września odbyło się oficjalne otwarcie ulicy Rybackiej i Kilińskiego. W otwarciu uczestniczył Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz, proboszcz parafii NSJ ks. Kan. Wojciech Jabłoński, prezes Ekodrom sp. z o. o. Wojciech Nowak, radni miejscy, pracownicy urzędu oraz mieszkańcy.

Dzięki realizacji inwestycji ulice zyskały nowe nawierzchnie, chodniki, oświetlenie uliczne. Na skrzyżowaniu ulicy Rybackiej, Hożej i Sienkiewicza wybudowano rondo mające ułatwić ruch samochodowy.

- Chcemy, by Augustów za kilka lat był wszędzie wyposażony w twardą nawierzchnię, by skończyły się kłopoty z kurzeniem albo z błotem. Mam nadzieję, że w perspektywie kilku lat tak rzeczywiście będzie – powiedział burmistrz Mirosław Karolczuk.

Wykonawcą inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa ulicy Rybackiej oraz modernizacja ulicy Kilińskiego w Augustowie” jest firma Ekodrom sp. z o. o. Ulice te otrzymały dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: UM Augustów