• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 01 październik 2020 15:30

Papierosy ukryte w podłodze Volkswagena

Napisała
POSG POSG

Ponad 2 tys. paczek nielegalnych papierosów ukrytych w podłodze kontrolowanego auta ujawnili wczoraj funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy ujawnili wczoraj (30.09.2020 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach współdziałając z funkcjonariuszami Policji z Sejn. Nielegalny towar ukryty był w zatrzymanym do kontroli na terenie gminy Puńsk pojeździe na polskich numerach rejestracyjnych. W specjalnie przerobionej podłodze Volkswagena Transportera znajdowało się ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 30 tys. zł.

Do kontrabandy przyznał się kierowca 28 – letni obywatel Polski. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS w Suwałkach.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o łącznej szacunkowej wartości ponad 23,5 mln zł.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot