• 1
  • 2
  • 3
piątek, 02 październik 2020 17:00

Augustowskie żubry w obiektywie [ZDJĘCIA]

Napisała
fot. Seweryn Maliszewski fot. Seweryn Maliszewski

Niecodzienny widok uchwycił na swoich zdjęciach fotograf Seweryn Maliszewski. Artysta stworzył wyjątkowe i niepowtarzalne ujęcia stada augustowskich żubrów. To trzeba zobaczyć!

Na „celownik” pan Seweryn tym razem wziął rejon Nadleśnictwa Augustów licząc, że na swojej drodze spotka żubry, którym będzie mógł wykonać sesję zdjęciową. Jak informuje artysta, w tym miejscu byki ryczą jedynie po zachodzie słońca i dwie godziny przed wschodem, dlatego nie liczył na spotkanie z samcem, czyli najważniejszym i najbardziej monumentalnym członkiem stada. Nadzieja odchodzi jednak ostatnia i jak się okazało, czatowanie opłaciło się. Około 6:00 nad ranem pan Seweryn usłyszał obiecujące trzaśnięcia gałązek, które mogły zwiastować nadejście zwierząt. Chwilę później, w odległości około 30 metrów od siebie, zobaczył stado żubrów.

„Nagle, po lewej stronie, 30 metrów od siebie, zauważyłem stado prowadzone przez samice. W środku pochodu trzymały się bezpiecznie cielaki, a nad całością czuwał potężny byk – obrońca” – napisał na swoim facebookowym profilu pan Seweryn.

Nie czekając, chwycił za aparat i wykonał augustowskim żubrom serię przepięknych zdjęć. Poranne słońce przebijające się przez las i mgłę dodało fotografiom niezwykłego i tajemniczego klimatu.

Dzięki uprzejmości pana Seweryna Maliszewskiego, możemy zaprezentować jego zdjęcia w galerii na naszej stronie. To trzeba zobaczyć!

1 komentarz

  • Link do komentarza Gal piątek, 02 październik 2020 23:11 napisane przez Gal

    Przepiękne ujęcia. Panie Sewerynie dziękujemy za wytrwałość i życzymy więcej takich okazji :)
    Pozdrawiamy
    Borki

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot