Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 05 październik 2020 12:05

Knajpy w całym kraju czynne do 22:00? Rząd ma takie plany

Napisała
pixabay.com pixabay.com

W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19 rząd planuje wprowadzić zakaz działalności wszelkich knajp po godzinie 22:00. Kiedy to nastąpi?

Jak podaje RMF FM, Ministerstwo Zdrowia oraz Kancelaria Premiera RP rozważają wprowadzenie zakazu działalności kawiarni, restauracji oraz barów po godzinie 22:00. Najpierw ma on obowiązywać jedynie w strefach czerwonych, jednak z czasem może zostać rozszerzony na całą Polskę.

Minister Zdrowia tłumaczy te plany tym, iż pomimo oficjalnego zakazu organizowania dyskotek oraz zakazu działalności klubów tanecznych, to obostrzenie jest nagminnie łamane. W weekendy w tego typu miejscach aż roi się od ludzi, którzy bez maseczek tańczą na parkietach, a to jest zdecydowanie niebezpieczne. Wprowadzenie zakazu działalności wszelkich knajp po godzinie 22:00 miałby zapobiec tego typu sytuacjom.

Jak na razie groźba takiego zakazu istnieje tylko w miastach strefy czerwonej, jednak kiedy zrobi się na tyle chłodno, że zamykane będą ogródki, a sytuacja z ilością zarażeń się nie poprawi, możliwe, że w całym kraju nie będzie możliwości udania się do lokalu gastronomicznego po dziesiątej.