• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 05 październik 2020 14:00

Kolejne szkoły z nowymi laptopami

Napisała
UG Bakałarzewo UG Bakałarzewo

Dzięki projektowi grantowemu „Zdalna Szkoła + – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” do kolejnych szkół trafiły nowe komputery. Tym razem obdarowane zostały placówki w Raczkach i Bakałarzewie.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie otrzymała 16 komputerów wraz z oprogramowaniem Office oraz 2 tablety. Jest to sprzęt DELL Vostro 3590 (komputery) oraz LenovoTAB M10,1” (tablety). Nowe urządzenia w pierwszej kolejności będą użyczone wielodzietnym rodzinom, aby dzieci mogły uczestniczyć w zdalnych zajęciach. Później komputery i tablety będą wykorzystywane w szkole.

Całkowity koszt zakupionego sprzętu wraz z oprogramowaniem wyniósł 54 973,62 zł i został w całości pokryty przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Gmina Raczki, dzięki pozyskanej dotacji, zakupiła na potrzeby szkoły podstawowej 33 komputery. Koszt sprzętu to 73 161 złotych.

Źródło: UG Bakałarzewo

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot