• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 06 październik 2020 16:43

Sezon żeglugowy na Kanale Augustowskim przedłużony

Napisała

W związku z ogromnym zainteresowaniem turystów żeglugą po Kanale Augustowskim, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku wydało decyzję o przedłużeniu sezonu żeglugowego do 31 października. Przedstawiono też godziny, w jakich będą czynne śluzy na Kanale.

Skontaktowaliśmy się z prezesem Żeglugi Augustowskiej Adamem Aleksandrowiczem, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

„Powodem przedłużenia przez PGW Wody Polskie sezonu żeglugowego jest duże zainteresowanie turystów pływaniem po Kanale Augustowskim. Mimo pandemii mamy jeszcze trochę zamówień na rejsy i chcemy iść zainteresowanym na rękę. Powoli już wycofujemy nasze jednostki pływające, aby przygotować je do zimy. Obecnie pływa jeden statek” – informuje pan Aleksandrowicz.

Poprosiliśmy pana prezesa o porównanie tegorocznego sezonu żeglugowego z ubiegłorocznym.

„Zwykle sezon żeglugowy rozpoczynamy w kwietniu, jednak w tym roku kwiecień, maj i czerwiec, były praktycznie miesiącami martwymi. Lipiec i sierpień były bardzo zbliżone do ubiegłego roku. Może jedynie liczba turystów z Litwy była mniejsza, ze względu na pandemię, ale te dwa miesiące niemal nie odbiegały od ubiegłorocznego sezonu” – powiedział pan prezes.

Poniżej umieszczamy informacje dotyczące godzin, w których od 1 do 31 października czynne będą poszczególne śluzy.

  • Śluzy: Augustów, Przewięź, Swoboda i Gorczyca codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00;
  • Śluzy: Paniewo, Perkuć, Mikaszówka, Sosnówek – od środy do niedzieli w godzinach od 9:00 do 17:00. W pozostałe dni śluzowanie będzie możliwe tylko po wcześniejszym, co najmniej dwudniowym zgłoszeniu telefonicznym lub e-mailowym do Zarządu Zlewni w Augustowie;
  • Śluzy: Tartak, Kudrynki, Dębowo, Sosnowo, Borki, Białobrzegi – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. W pozostałe dni śluzowanie będzie możliwe tylko po wcześniejszym, co najmniej dwudniowym zgłoszeniu telefonicznym lub e-mailowym do Zarządu Zlewni w Augustowie.
  • Śluza: Kurzyniec – zamknięta (przejście graniczne zamknięte do odwołania).

Wiadomo, że malownicze tereny Kanału Augustowskiego corocznie przyciągają zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów, dlatego nie dziwi fakt przedłużenia sezonu żeglugowego.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

ASS Społem
DrewSot