• 1
  • 2
  • 3
środa, 07 październik 2020 15:45

Rolnicy protestują przeciwko „piątce dla zwierząt” [ZDJĘCIA]

Napisała

Dziś (7 października) rolnicy z całego kraju zorganizowali akcję protestacyjną przeciwko zmianom w ustawie o ochronie zwierząt. Duża grupa zebrała się również w Augustowie, po czym  oflagowanymi ciągnikami, z prędkością 15 km na godzinę, wyruszyła drogą krajową.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli organizacji rolniczych oraz związków zawodowych, w środowy ranek rozpoczął się protest przeciwko tzw. „piątce dla zwierząt” oraz nowemu ministrowi rolnictwa. Rolnicy uważają, że zmiany w ustawie, nad którymi w tej chwili pracują senatorowie, godzą w interesy polskiej wsi oraz są dla niej szkodliwe. Ich zdaniem mogą bowiem doprowadzić do likwidacji części gospodarstw, a w związku z tym utraty miejsc pracy. Protestujący nie chcą zgodzić się z tym, aby ktoś mógł wejść na teren ich gospodarstwa i odebrać zwierzęta wyglądające na zaniedbane. Nie zgadzają się także z ograniczeniami dotyczącym rytualnego uboju oraz z zakazem hodowli zwierząt futerkowych.

Rolnicy, którzy protestują przeciwko „piątce dla zwierząt” oraz ministrowi rolnictwa zapowiedzieli, że jeżeli ustawa nie zostanie odrzucona, a nowy minister nie zostanie odwołany, to dzisiejsza akcja nie będzie ostatnią.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot