• 1
  • 2
  • 3
środa, 07 październik 2020 16:39

Czemu na Necku nie pojawiła się pływająca kładka?

Napisała

Pływająca kładka, która miała być usytuowana przy wyciągu na jeziorze Necko i służyć miała narciarzom wodnym do powrotu na brzeg, w tym roku się nie pojawiła. Dlaczego tak się stało? Znamy powód.

Narciarstwo wodne na jeziorze Necko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem pasjonatów tej dyscypliny sportowej. Jest to sport bardzo widowiskowy, który przyciąga wielu turystów oraz mieszkańców naszego miasta. Aby usprawnić powrót narciarzy na brzeg po wykonanej konkurencji, Centrum Sportu i Rekreacji postanowiło zamontować pływającą kładkę. W tym celu złożyło wniosek o zgłoszenie wodnoprawne na budowę tego urządzenia. Pomost jednak się nie pojawił. Dlaczego? Otóż wniosek został odrzucony przez  PGW Wody Polskie w Białymstoku. Nasza redakcja dotarła do rzecznika tej instytucji, Agnieszki Giełażyn- Sasimowicz, aby u źródła zasięgnąć informacji na ten temat.

„W czerwcu otrzymaliśmy wniosek z Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie o zgłoszenie wodnoprawne na budowę pomostu dla narciarzy. Po analizie wniosku przez naszych pracowników, został on odrzucony ze względów technicznych, ponieważ pomost ma mieć ponad 25 metrów długości, w związku z czym wniosek powinien dotyczyć pozwolenia wodnoprawnego, nie zaś zgłoszenia. Błędnie sformułowany wniosek zmusił nas do odmowy, o czym poinformowaliśmy CSiR w Augustowie. Nasza decyzja oparta jest na ustawie o prawie wodnym. Do tej pory żaden wniosek w sprawie pomostu dla narciarzy nie wpłynął, ale jeśli otrzymamy komplet dokumentów, to z pewnością decyzja będzie pozytywna” – mówi rzecznik Wód Polskich.

Jak długo trwa czas oczekiwania na taką decyzję?

„Procedura wydania zgody na wniosek o pozwolenie wodnoprawne trwa do 30 dni” – poinformowała nas pani rzecznik.

Zatem nic, oprócz dopełnienia odpowiednich procedur, nie stoi na przeszkodzie, aby pływająca kładka na Necku mogła zacząć działać od przyszłego sezonu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot