• 1
  • 2
czwartek, 08 październik 2020 12:52

Bus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje 5 Polaków [ZDJĘCIA]

Napisała
NonstopNewsChannel / YouTube NonstopNewsChannel / YouTube

W nocy z wtorku na środę (6/7 października) na autostradzie A1 w Niemczech doszło do tragicznego wypadku. Bus zderzył się z ciężarówką. W zdarzeniu śmierć poniosło pięć osób. Wszyscy byli Polakami.

Do tragedii doszło w niemieckim Wildeshausen w Dolnej Saksonii w dzielnicy Oldenburg na trasie szybkiego ruchu. Minibus z pięcioma osobami na pokładzie zderzył się ze stojącym na światłach awaryjnych na końcu korka traktorem-przyczepą i dostał się pod ciężarówkę. Bus jechał w kierunku miejscowości Osnabrück. Wszyscy pasażerowie jadący busem ponieśli śmierć na miejscu (kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 27 do 50 lat). Wszyscy byli obywatelami Polski. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.

Jak podaje rzecznik straży pożarnej Wildeshausen, na miejscu wypadku nie było śladów hamowania, a doszło do niego na zwężonym pasie przed placem budowy. Bus został całkowicie zdeformowany, ponieważ z pełną siłą najechał na stojący przed nim samochód ciężarowy. Jak podają niemieckie media, najpierw w aucie zauważono tylko dwie osoby. Trzech pozostałych pasażerów znaleziono dopiero po wyważeniu drzwi busa. Autostrada A1 była zablokowana w środę (7 października) do około 7:00 rano. Po zakończeniu akcji ratowniczej na trasie ponownie wprowadzono ruch.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ze względu na dobro rodzin zmarłych, nie podaje szczegółowych informacji dotyczących danych ofiar wypadku.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z NonstopNewsChannel (YouTube).

Gruby Benek