• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 08 październik 2020 12:52

Bus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje 5 Polaków [ZDJĘCIA]

Napisała
NonstopNewsChannel / YouTube NonstopNewsChannel / YouTube

W nocy z wtorku na środę (6/7 października) na autostradzie A1 w Niemczech doszło do tragicznego wypadku. Bus zderzył się z ciężarówką. W zdarzeniu śmierć poniosło pięć osób. Wszyscy byli Polakami.

Do tragedii doszło w niemieckim Wildeshausen w Dolnej Saksonii w dzielnicy Oldenburg na trasie szybkiego ruchu. Minibus z pięcioma osobami na pokładzie zderzył się ze stojącym na światłach awaryjnych na końcu korka traktorem-przyczepą i dostał się pod ciężarówkę. Bus jechał w kierunku miejscowości Osnabrück. Wszyscy pasażerowie jadący busem ponieśli śmierć na miejscu (kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 27 do 50 lat). Wszyscy byli obywatelami Polski. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.

Jak podaje rzecznik straży pożarnej Wildeshausen, na miejscu wypadku nie było śladów hamowania, a doszło do niego na zwężonym pasie przed placem budowy. Bus został całkowicie zdeformowany, ponieważ z pełną siłą najechał na stojący przed nim samochód ciężarowy. Jak podają niemieckie media, najpierw w aucie zauważono tylko dwie osoby. Trzech pozostałych pasażerów znaleziono dopiero po wyważeniu drzwi busa. Autostrada A1 była zablokowana w środę (7 października) do około 7:00 rano. Po zakończeniu akcji ratowniczej na trasie ponownie wprowadzono ruch.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ze względu na dobro rodzin zmarłych, nie podaje szczegółowych informacji dotyczących danych ofiar wypadku.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z NonstopNewsChannel (YouTube).

2 komentarzy

  • Link do komentarza Magda sobota, 17 październik 2020 13:09 napisane przez Magda

    Pewnie że tak nic innego jak nie uwaga kierowcy przysnęło mu się

  • Link do komentarza aga poniedziałek, 12 październik 2020 15:55 napisane przez aga

    nawet ze zdjęć wynika, że kierowca w BUSie nie dostosował odległości i prędkości .... przykre.... wepchnął się pomiędzy dwa TIRy....

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot
ASS Społem