• 1
  • 2
piątek, 09 październik 2020 11:34

Sukcesy augustowskich hodowców w Szepietowie

Napisane przez EM
Źródło fot:  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego/ UM w Augustowie Źródło fot: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego/ UM w Augustowie

W dniach 5-6 października 2020 roku na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się 64.Wystawa – Sprzedaż ogierów  zimnokrwistych – rasy Polski Koń Zimnokrwisty. Dwudniowa wystawa jest najważniejszą imprezą hodowlaną Związków Hodowców Koni w Podlaskiem. Służy promocji koni, będących żywą wizytówka naszego województwa w kraju. Podczas dorocznej imprezy hodowcy koni poddali ocenie ponad 50 ogierów.

 

Na Agroarenie w Szepietowie sędziowie oceniali konie z hodowli nie tylko z województwa podlaskiego, ale również z kilku innych regionów Polski. Konie oceniano w kategorii polski koń zimnokrwisty oraz polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim. Punktacja jaką maksymalnie mógł otrzymać koń to 100 punktów.
 
W kategorii polski koń zimnokrwisty czempionem został ogier Walczyk z augustowskiej hodowli Huberta Rafalczyka (83 pkt.), a wiceczempionem w kategorii polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim został ogier Gniewko (83 pkt.) z hodowli pana Stefana Maksimowskiego z Augustowa. 
 
W imieniu Burmistrza Augustowa gratulacje hodowcom z Augustowa przekazał Bogdan Dyjuk z Urzędu Miejskiego w Augustowie. 
 
Wszystkim Hodowcom oraz przede wszystkim zwycięstwom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

 

Źródło: UM w Augustowie

Taekwondo
Gruby Benek