• 1
  • 2
  • 3
piątek, 09 październik 2020 12:21

Czy do szkół powróci zdalne nauczanie?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Rząd planuje ponowne wprowadzenie do szkół zdalnej edukacji – podało dziś RMF FM. Ostateczna decyzja o ograniczeniach w tej kwestii ma zapaść w sobotę (10 października).

Plan rządowy na dziś, który dotyczy kwestii nauczania, jest następujący – nauka zdalna ma zostać wprowadzona od najstarszych do najmłodszych. Najpewniej wprowadzenie restrykcji zacznie się więc od studentów, a w kolejnym kroku w liceach. Na razie nie muszą się tego obawiać rodzice dzieci z podstawówek, przedszkoli oraz żłobków, ponieważ najmłodsi mają uczęszczać do szkół jak najdłużej będzie to możliwe. Wprowadzenie obostrzeń związanych z edukacją ma bowiem jak najmniej dotknąć rodziców.

Zmiany, jakie zostaną wprowadzone w funkcjonowaniu szkolnictwa premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić jutro (10 października). Nie ma być regionalizacji restrykcji, aby nie doszło do tego, że dzieci z niektórych województw będą miały gorsze wykształcenie niż z pozostałych. Nie wiadomo, od kiedy ograniczenia wejdą w życie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot