• 1
  • 2
  • 3
piątek, 09 październik 2020 16:54

Otwarcie basenu w Augustowie. Będą nowe atrakcje i nowy cennik

Napisała

Przedłużający się remont basenu w augustowskim Centrum Rekreacji i Sportu w Augustowie powoduje zniecierpliwienie wśród mieszkańców miasta. Po kończącym się sezonie letnim, dzieci i dorośli chętnie skorzystaliby z zadaszonej pływalni. Planowano, że prace remontowe na basenie miejskim zostaną ukończone do 1 października. Tak się jednak nie stało. O to, co spowodowało przesunięcie terminu oddania basenu do użytku, spytaliśmy zarządcę obiektu, pana Tomasza Wasilewskiego.

„Jak to często podczas remontów bywa, w ich trakcie pojawiają się dodatkowe trudności i prace do wykonania. Wszystkie zaplanowane roboty odbywały się planowo, ale dwukrotnie poszerzył się zakres prac dotyczących hydroizolacji. To jest główna przyczyna przesunięcia terminu udostępnienia  basenu. Jeśli nowe odgórne zalecenia pandemiczne nie pokrzyżują planów, to nowy termin zostanie dotrzymany” – poinformował nas pan Wasilewski.

Augustowski basen ma zostać ponownie otwarty 31 października. Wiadomo również, że jego użytkownicy znajdą na nim całkiem nowe atrakcje.

„Jako zarządca obiektu staram się uatrakcyjniać pływalnię, aby sprostać coraz to większym wymaganiom naszych klientów – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Obecnie widoczny jest spadek proporcji między dorosłymi, a dziećmi korzystającymi z basenu. Jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi komputerami, czy smartfonami i skupianie na tym sprzęcie wiele uwagi. Z naszego basenu korzysta mniej dzieci niż wcześniej. Aby miejsce to stało się dobrą rozrywką już przed remontem zakupiłem, jak ja to nazywam, kilka zabawek z pianki do basenu rekreacyjnego. Jednak oczekiwania są większe, dlatego poczyniłem starania, aby zaopatrzyć pływalnię w tor przeszkód. Wcześniej taki tor wypożyczaliśmy, teraz będziemy mieć własny. Mamy już zielone światło od burmistrza na ten zakup. Otrzymałem też ofertę od firmy sprzedającej takie tory. Zrobiłem rozeznanie wśród kolegów z mojej branży w innych miastach, którzy posiadają taką zabawkę i wiem, że sprawdza się doskonale. Jest to produkt niemiecki, z certyfikatem, bezpieczny” – mówi pan Tomasz Wasilewski.

Spytaliśmy również o dalsze plany uatrakcyjniania zabaw na basenie.

„Moje marzenie, moje plany, to wykorzystanie wspomnianego toru przeszkód na coroczne, może dwa razy w roku, zawody rodzinne na basenie. Mogliby w nich brać udział wspólnie dzieci i rodzice lub inni członkowie rodzin. Do tego jeszcze fajne nagrody i myślę, że zainteresowanie takim rodzajem aktywności byłoby dobrze przyjęte” – opowiada nasz rozmówca.

Jak się ma korzystanie z basenu do warunków pandemii?

„W obiekcie pracują ludzie odpowiedzialni za czystość i higienę, dbają o dezynfekcję. Szczególną uwagę zwracamy na reżim higieniczny w przebieralniach i pod prysznicami” – mówi pan Wasilewski.

Otrzymaliśmy również informację, że po ponownym otwarciu augustowskiego basenu, będzie obowiązywał nowy cennik. Na razie nie wiadomo jak będzie się przedstawiał, ponieważ cały czas trwają związane z tym ustalenia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

ASS Społem
DrewSot