• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 12 październik 2020 13:01

Blisko 500 interwencji dotyczących braku maseczki

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Od minionej soboty (10 października) w całej Polsce obowiązują nowe zasady dotyczące walki z koronawirusem. W związku z nieprzestrzeganiem aktualnych restrykcji policja interweniowała wczoraj (11 października) prawie 500 razy.

„Wczoraj w województwie policjanci ujawnili blisko 470 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa i 1 przypadek gromadzenia. W ponad połowie przypadków policjanci nałożył mandaty (240), a 29 przypadków będzie skutkowało skierowaniem wniosku o ukaranie. Pozostałe przypadki to pouczenia (197). W związku z gromadzeniem się został nałożony mandat karny” – poinformował dziś rzecznik policji podlaskiej, pan Tomasz Krupa.

Przypominamy, że od 10 października w całej Polsce (oprócz stref wyznaczonych jako czerwone) została wprowadzona strefa żółta. W związku z tym istnieje obowiązek zakrywania nosa w przestrzeni publicznej (w sklepie, autobusie, ale także na ulicy), w lokalach gastronomicznych należy zachować bezpieczną odległość (na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe) i nie można udostępniać miejsc do tańczenia, w imprezach okolicznościowych (chrzciny, wesela) może brać udział do 75 osób, podczas wydarzeń kulturalnych w przestrzeni zamkniętej może uczestniczyć 25 procent publiczności (taka sama zasada obowiązuje w kinach), zaś w tych odbywających się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób, a w zgromadzeniach może brać udział maksymalnie 150 osób. Została również wprowadzona zasada „zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa”.

W województwie podlaskim od 10 października strefą czerwoną objęte są: powiat białostocki, zambrowski oraz Suwałki.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot