• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 12 październik 2020 14:00

Augustowska Straż Pożarna ma nowy podnośnik

Napisane przez AS
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie doposażona została w nowy samochód specjalny z podnośnikiem. Samochód został dostarczony przez firmę Bumar-Koszalin, nowy podnośnik został zakupiony z inwestycji centralnej. Przetarg został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką PSP w Gdańsku.

Pod zabudowę wykorzystano podwozie MAN TGM 15.290. Pozyskany podnośnik został wyposażony w wysięgnik PMT-25D.14 o wysokości roboczej 25 metrów, wysokości ratowniczej – 23 m i wysięgu roboczym poziomym – 14 m oraz koszem ratowniczym o udźwigu 400 kg. W skład wyposażenia samochodu wchodzi m.in. linia szybkiego natarcia o długości 20 m, działko Typhoon z głowica i sterowaniem, 2 aparaty ochrony dróg oddechowych z butlami kompozytowymi i maskami MSA AUER, zestaw PSP – R1 wraz z deską, pilarka spalinowa Stihl oraz zestaw wielofunkcyjnych narzędzi ratowniczych.

Nowy pojazd z dniem 12 października 2020 r. zastąpi SHD 23 na podwoziu Volvo eksploatowany przez augustowskich strażaków przez 17 lat.

Opracował: asp. Andrzej Sobolewski

Źródło: KPPSP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot