• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 12 październik 2020 16:49

Osoby z podejrzeniem Covid-19 będą trafiać do kontenerów

Napisała
Zurad / Polska Gruba Zbrojeniowa (PGZ) Zurad / Polska Gruba Zbrojeniowa (PGZ)

Chorych na Covid-19 w Polsce wciąż przybywa, a miejsc w szpitalach jest coraz mniej. W związku z tym rząd wpadł na pomysł przetrzymywania osób z podejrzeniem koronawirusa w kontenerach. Poinformowała o tym na swojej stronie internetowej oraz Facebooku Polska Grupa Zbrojeniowa.

W związku z tym, że sytuacja w polskich szpitalach zaczyna robić się coraz poważniejsza, Polska Grupa Zbrojeniowa ogłosiła przetarg na stworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji, czyli tzw. triażu i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS CoV-2. Przetarg ten wygrała spółka Zurad. Wybuduje ona 6 modułowych, łatwych w transporcie i montażu kontenerów, które jako pierwsze staną przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Według zdjęć opublikowanych przez PGZ, wnętrza kontenerów do izolacji dla osób z podejrzeniem koronawirusa mają przypominać małe szpitalne sale. Będą tam bramki biometryczne z pomiarem temperatury, system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów, łóżka, szafki oraz inny osprzęt. Wnętrze kontenerów ma być dezynfekowane za pomocą systemu wirusobójczych lamp UV-C.

Spółka #Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu...

Opublikowany przez Polska Grupa Zbrojeniowa SA Czwartek, 8 października 2020

Jak pisze na swojej stronie PGZ, „jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2”.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. / Facebook / domiporta.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot