W związku z tym, że sytuacja w polskich szpitalach zaczyna robić się coraz poważniejsza, Polska Grupa Zbrojeniowa ogłosiła przetarg na stworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji, czyli tzw. triażu i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS CoV-2. Przetarg ten wygrała spółka Zurad. Wybuduje ona 6 modułowych, łatwych w transporcie i montażu kontenerów, które jako pierwsze staną przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
Według zdjęć opublikowanych przez PGZ, wnętrza kontenerów do izolacji dla osób z podejrzeniem koronawirusa mają przypominać małe szpitalne sale. Będą tam bramki biometryczne z pomiarem temperatury, system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów, łóżka, szafki oraz inny osprzęt. Wnętrze kontenerów ma być dezynfekowane za pomocą systemu wirusobójczych lamp UV-C.
Spółka #Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu...
Opublikowany przez Polska Grupa Zbrojeniowa SA Czwartek, 8 października 2020
Jak pisze na swojej stronie PGZ, „jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2”.
Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. / Facebook / domiporta.pl