• 1
  • 2
  • 3
środa, 14 październik 2020 18:51

Koronawirus. Możliwe nowe restrykcje. Sprzedaż alkoholu do 19, zdalna nauka i zakaz wesel

Napisane przez RED
pixabay.com pixabay.com

W związku z gwałtownie rosnącą liczbą osób zarażonych koronawirusem, rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Prawdopodobnie będzie to m.in. zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 19:00 oraz przejście szkół na zdalne nauczanie. Kiedy nowe restrykcje wejdą w życie?

Dziś (13 października) padł rekord zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – stwierdzono aż 6,5 tysiąca zachorowań na Covid-19. Jak podaje polsatnews.pl, rząd, podczas ostatnich negocjacji z wojewodami oraz samorządowcami, proponował następujące obostrzenia: możliwość zakupu alkoholu tylko do godziny 19:00 (we wszystkich placówkach – również na stacjach benzynowych), całkowity zakaz urządzania wesel oraz innych tego typu imprez, ograniczenia dotyczące imprez masowych (np. brak kibiców na meczach) oraz wyłączenie z działania targowisk.

Do szkół powrócić ma również zdalne nauczanie, które obejmie jedynie tych uczniów, którzy mają powyżej 12 lat.

Restrykcje obejmą również lokale gastronomiczne. Po wprowadzeniu nowych obostrzeń wszystkie bary oraz restauracje będą mogły działać jedynie do godziny 21:00.

Podawane przez polsatnews.pl wiadomości, to na razie jedynie koncepcje, które są rozważane przez rząd. Nie wiadomo, czy faktycznie pojawią się w nowym rozporządzeniu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Zakład stolarski
KA-MIX
Foto Bajka - Fotograf
Fryzjer
MIRAD - Bar przy kominku
ASS Społem
DrewSot