• 1
  • 2
  • 3
piątek, 16 październik 2020 12:42

Nielegalnie produkował papierosy

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad 15 kilogramów suszu tytoniowego, sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów oraz blisko 650 sztuk gotowych papierosów. Mundurowi zatrzymali 30 letniego właściciela kontrabandy, który usłyszał już zarzut. Za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych odpowie przed sądem.

W minioną środę, augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, wkroczyli na teren jednej z posesji w gminie Sztabin. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna, może nielegalnie wytwarzać papierosy. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Na posesji 30 latka, funkcjonariusze ujawnili ponad 15 kilogramów suszu tytoniowego, krajankę, a także ponad 520 sztuk gilz papierosowych i blisko 650 sztuk  gotowych już papierosów. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

ASS Społem
DrewSot