• 1
  • 2
  • 3
piątek, 16 październik 2020 14:11

Województwo podlaskie w niemieckiej „strefie ryzyka”

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Od jutra (17 października) osób wjeżdżających na teren Niemiec będą dotyczyły nowe obostrzenia. Co w związku z tym się zmieni?

Od najbliższej soboty Podlaskie wchodzi na listę niemieckiej „strefy ryzyka”. Oznacza to, że osoby z regionu, chcący przekroczyć zachodnią granicę, będą musiały okazać negatywny test na obecność koronawirusa. Jeśli tego nie zrobią, skierowane zostaną na 14-dniową kwarantannę. Osoby takie będą mogły również poddać się bezpłatnemu testowi w Niemczech i gdy wykaże on wynik negatywny, otrzymają zwolnienie z izolacji. Za złamanie wyżej wymienionego obostrzenia grozi kara do 25 tysięcy euro. Osoby, które przyjeżdżają z Podlasia do Niemiec będą musiały również podać swój adres pobytu miejscowemu urzędowi ds. zdrowia.

Województwo podlaskie na niemiecką „strefę ryzyka” trafiło z następującymi województwami: świętokrzyskim, małopolskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Wszystkie wyżej wymienione restrykcje nie będą obowiązywały osób jedynie przejeżdżających przez terytorium naszych zachodnich sąsiadów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Fryzjer
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
KA-MIX
Foto Bajka - Fotograf
DrewSot
ASS Społem