• 1
  • 2
  • 3
piątek, 16 październik 2020 17:00

Mobilne punkty pobrań w województwie podlaskim

Napisane przez RED
Wrota Podlasia Wrota Podlasia

Na terenie województwa podlaskiego funkcjonują 22 mobilne punkty pobrań wymazu do testów na obecność koronawirusa. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Lista jest na bieżąco aktualizowana. Znaleźć ją można pod linkiem: https://www.nfz-bialystok.pl/podmioty-medyczne/mobilne-punkty-pobran-wymazu-w-kierunku-covid-19/.

Jak podkreślił w komunikacie Marcin Nieciecki, pełnomocnik ds. kontaktów wewnętrznych Podlaskiego Oddziału NFZ, informacje na ten temat są szczególnie ważne ze względu na aktualną sytuację epidemiczną oraz wzrastającą liczę zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

"Należy pamiętać, że do mobilnych punktów pobrań mogą zgłaszać się osoby, które mają zlecone badanie w systemie informatycznym EWP, po uprzednim umówieniu telefonicznym" – poinformował Marcin Nieciecki.

Punkty są czynne we wszystkie dni tygodnia przez co najmniej dwie godziny dziennie.

W Augustowie mobilny punkt pobrań znajduje się w SPZOZ mieszczącym się przy ul. Szpitalnej 12. Aby umówić się na wymaz należy zadzwonić pod numer telefonu (87) 644 42 50, który czynny jest od 10:00 do 12:00. Przyjmowanie pacjentów odbywa się od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:30 do 14:00.

Źródło: Wrota Podlasia 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

ASS Społem
DrewSot