• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 20 październik 2020 14:00

Autem i motorowerem na "podwójnym gazie"

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich posiadał również aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo licznych apeli, nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. W sobotę na terenie powiatu augustowskiego, policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych przed 11 w gminie Nowinka. Badanie alkomatem 62-latka wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Tego dnia niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem. Badanie alkomatem 35-latka wykazało ponad 3 promile  alkoholu w jego organizmie. Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna posiada już aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot