• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 20 październik 2020 12:30

Augustowianie nie chcą nowej ulicy w centrum miasta

Napisała

Władze miasta planują utworzyć nową ulicę w centrum Augustowa, jednak niektórzy mieszkańcy buntują się przeciwko tej decyzji. Czy mimo to arteria powstanie?

W planie zagospodarowania przestrzennego miasta od lat widnieje nowa ulica, która, jeśli zostałaby wybudowana, prowadziłaby od ul. Hożej do ul. ks. Ściegiennego. Burmistrz Mirosław Karolczuk ma swoją wizję na zagospodarowanie tego terenu. Chciałby, aby w tym miejscu powstał bulwar, gdzie prowadzono by działalność usługowo-handlową na parterze, zaś na piętrach znajdowałyby się mieszkania. Według włodarza, Augustów potrzebuje takich miejsc, których cały czas w mieście brakuje.

Co na to augustowianie? Otóż część z nich, szczególnie ci mieszkający przy ul. 3 Maja, sprzeciwiają się temu projektowi. Tłumaczą to tym, iż realizacja tej inwestycji odbyłaby się ich kosztem, dlatego nie zgadzają się na wybudowanie nowej ulicy w centrum. Twierdzą, że aby powstała nowa arteria, oni musieliby utracić część swoich działek, które są już przez nich użytkowane.

Czy mimo to nowa ulica powstanie? Wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę arterii jest już złożony, ale władze Augustowa twierdzą, że zdanie mieszkańców jest w tym przypadku na pierwszym miejscu i jeśli nie wyrażą oni zgody na zrealizowanie tej inwestycji, to nowa ulica nie powstanie. Czas pokaże.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot