• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 20 październik 2020 15:00

Rolnicy szykują kolejny protest. Na krajowej „ósemce” znów będą korki

Napisała

Jutro (21 października) rolnicy znów chcą protestować przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Można się więc spodziewać korków na krajowej „ósemce”.

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 8 mogą pojawić się między godziną 9:30 a 15:00. Wtedy rolnicy planują pikietować przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. W ten sposób chcą pokazać swoje niezadowolenie z niektórych zapisów w procedowanej ustawie dotyczącej ochrony zwierząt. Rolnicy nie zgadzają się z kwestiami zakazu uboju rytualnego oraz hodowli zwierząt futerkowych. Nie chcą również, aby organizacje pozarządowe otrzymały większe uprawnienia, które w przypadku stwierdzenia zaniedbań, pozwoliłyby im na odbieranie zwierząt hodowcom.

„W dniu jutrzejszym ponownie będziemy blokować drogi, tak jak miało to miejsce 2 tygodnie temu. Zaczynamy o 9:30, a koniec przewidywany jest na około 15:00” – poinformował nas pan Karol Grabowski, przewodniczący rady Powiatowej Izby Rolniczej w Augustowie.

„Wyjeżdżamy z Augustowa w 2 grupy. Jedna kieruje się w stronę Bargłowa Kościelnego, a druga w stronę Sztabina. Protest zakończy się na miejscu startu, czyli w Augustowie. Przewidywana ilość ludzi to 150” – powiedział pan Grabowski.

Po raz pierwszy rolnicy z Podlasia protestowali dnia 7 października. Wyjechali z Augustowa i z prędkością 20 km na godzinę kierowali się w stronę Bargłowa Kościelnego i Białegostoku, utrudniając ruch w tych miejscach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot