• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 20 październik 2020 17:51

Brakuje miejsc dla pacjentów z Covid-19. Na Podlasiu ma powstać szpital polowy

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Pacjentów zarażonych koronawirusem wciąż przybywa, a w podlaskich szpitalach zaczyna brakować dla nich miejsc. W związku z tym wojewoda planuje utworzenie tymczasowego szpitala polowego.

Pracownicy pogotowia ratunkowego coraz częściej nie mają gdzie umieścić pacjentów chorych na Covid-19. Godzinami krążą od szpitala do szpitala, nie mogąc znaleźć dla nich miejsca. Sytuacja dramatycznie się pogarsza, dlatego wojewoda podlaski chce utworzyć w regionie tymczasowy szpital polowy dla zarażonych koronawirusem.

W szpitalach dzieje się coraz gorzej, dlatego np. dziś (20 października) zapadła decyzja o przemianowaniu augustowskiego SPZOZ w szpital covidowy. Tworzenie tego typu miejsc może nie przynieść jednak oczekiwanych rezultatów, dlatego myśli się o utworzeniu na Podlasiu szpitala polowego. Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, poczynił już w tej kwestii pierwsze kroki. Gdzie będzie mieściła się placówka? Tego jeszcze nie ustalono. Będziemy wracać do tego tematu i przekazywać najnowsze informacje na bieżąco.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot