• 1
  • 2
środa, 21 październik 2020 13:42

Trwa protest podlaskich rolników

Napisała

Dziś (21 października), w ramach protestu, rolnicy z Podlasia kolumnami oflagowanych ciągników wyjechali na ulice. W związku z tym na drogach pojawiają się utrudnienia w ruchu.

Protest rolników przeciwko tzw. piątce dla zwierząt trwa. Na początku nie było żadnych utrudnień, o czym informowała podlaska policja.

„Na razie po drogach poruszają się ciągniki rolnicze. Są to pełnoprawni użytkownicy dróg. Nie posiadam informacji o poruszaniu się takich pojazdów niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Żądana z dróg nie jest zablokowana”.

Z godziny na godzinę sytuacja zaczęła jednak ulegać zmianie i poruszające się w bardzo wolnym tempie kolumny ciągników zaczęły spowalniać ruch na drogach.

„Z uwagi na utrudnienia w ruchu, na trasie Szypliszki-Suwałki, wynikające z przemieszczania się kilku kolumn pojazdów wolnobieżnych, suwalscy policjanci zalecają objazd samochodom osobowym z Szypliszk do Suwałk przez Becejly, Jeleniewo” – poinformował rzecznik podlaskiej policji.

Z ostatnich doniesień rzecznika wiemy, że na drodze krajowej nr 8 utrudnienia nadal trwają.

„W tej chwili kilka kolumn pojazdów wolnobieżnych przemieszcza się z Suwałk w kierunku Szypliszk. Suwalscy policjanci nadal zalecają objazd samochodom osobowym z Suwałk do Szypliszk przez Jeleniewo, Becejly”.

Protest podlaskich rolników ma zakończyć się około godziny 15:00.

Gruby Benek