• 1
  • 2
  • 3
środa, 21 październik 2020 20:07

Od soboty czerwona strefa w całej Polsce?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Jak informuje Polsat News, już niedługo cała Polska może zostać objęta czerwoną strefą. O takich planach poinformował premier Mateusz Morawiecki, który dziś (21 października) był gościem tej telewizji. Kiedy możemy spodziewać się zmian?

W dzisiejszym programie „Gość Wydarzeń” na antenie telewizji Polsat News premier Mateusz Morawiecki powiedział, że będzie rekomendował, aby od najbliższej soboty (24 października) w całym kraju zaczęła obowiązywać strefa czerwona.

„Będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby od soboty cała Polska była czerwoną strefą” – powiedział premier podczas wywiadu.

Taka a nie inna decyzja jest spowodowana intensywnym przyrostem zachorowań na Covid-19. Premier poinformował również, że rząd szykuje się na cztery główne linie obrony, jakimi są restrykcje, noszenie maseczek, testy i wyłapywanie chorych, system szpitali, kwarantanny, izolacja i medycy, a także tworzenie nowych łóżek oraz szpitali tymczasowych.

Premier wspomniał również, że bardzo możliwym jest, że dotknie nas trzecia fala koronawirusa.

Dziś (21 października) w naszym kraju padł kolejny rekord nowych zakażeń – odnotowano 10 tysięcy 40 przypadków, zmarło 130 osób, a łączna liczba zakażeń od początku wybuchu epidemii w Polsce przekroczyła 200 tysięcy.

Źródło: Polsat News

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot