• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 22 październik 2020 12:17

Złote Gody w Augustowie [ZDJĘCIA]

Napisała
UM Augustów UM Augustów

W środę, 21 października 2020 r. w miejskim ratuszu odbyła się uroczystość uhonorowania mieszkańców Augustowa, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat.

W uroczystości uczestniczyły 4 pary Jubilatów, Państwo: Teresa i Jan Kubiakowie, Krystyna i Jerzy Micunowie, Krystyna i Jerzy Simonienko, oraz Cycylia i Lucjusz Wasilewscy. Jubilaci zostali odznaczeni „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Burmistrz Augustowa życzył Jubilatom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia. Podkreślił jednocześnie, że Jubilaci powinni być wzorem do naśladowania dla młodych małżonków, ponieważ coraz więcej małżeństw zbyt szybko się rozpada.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne uroczystość miała skromniejszy charakter, ponieważ tylko nieliczni członkowie rodzin mogli w niej uczestniczyć.  

Państwu Irenie i Henrykowi Chojeckim, ze względów zdrowotnych, Medal wręczono indywidualnie.

Przy okazji tego jubileuszu przypominamy, że medale są przyznawane parom, które w związku małżeńskim przeżyły co najmniej 50 lat, a wnioski dla mieszkańców miasta Augustowa, przyjmuje Urząd Stanu Cywilnego.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot