• 1
  • 2
  • 3
piątek, 23 październik 2020 00:16

Nowe obostrzenia! Zakaz opuszczania domów przez seniorów i zamknięta gastronomia [nieoficjalne informacje]

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się na stronie Wirtualnej Polski wynika, że rząd planuje nowe obostrzenia – zamyka wszystkie lokale gastronomiczne, wprowadza zakaz opuszczania domów przez seniorów, dzieci i młodzież w wieku do 16. roku życia od 9:00 do 15:00 będą mogły przebywać poza domem tylko w towarzystwie osób dorosłych, będzie także obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, a do szkół powróci nauczanie zdalne. Od kiedy restrykcje mają wejść w życie?

Rząd planuje całkowitą rewolucję – nowa lista obostrzeń ma być ogłoszona przez premiera Mateusza Morawieckiego na piątkowej konferencji prasowej. Przede wszystkim nie będzie z nich zadowolona branża gastronomiczna, ponieważ wszystkie puby i restauracje mają być zamknięte. Dotyczyć to ma działalności stacjonarnej tych miejsc. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Jak podaje Wirtualna Polska, rząd zaproponuje działania osłonowe dla branży gastronomicznej.

Nowe obostrzenia poważnie dotkną seniorów oraz młodzież. Zakaz opuszczania domów przez seniorów to kolejna restrykcja. Osoby starsze będą mogły wychodzić z domu jedynie na zakupy i do lekarza. Rząd szykuje wsparcie dla seniorów – pomagać im mają bowiem wolontariusze.

Dzieci i młodzież do lat 16. to kolejna grupa, która prawdopodobnie ma zostać objęta nowymi obostrzeniami. Od godziny 9:00 do 15:00 obejmować ich będzie zakaz wychodzenia z domu bez osoby dorosłej.

Rząd chce wprowadzić także zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Nowe obostrzenia mają również objąć szkoły – uczniowie klas od 4.w górę mają przejść na nauczanie zdalne.

Wszystkie wyżej wymienione nowe obostrzenia prawdopodobnie będą obowiązywać od soboty przez 2 tygodnie.

Źródło: wp.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot