• 1
  • 2
  • 3
sobota, 24 październik 2020 10:22

Prosta droga do rozwoju

Napisane przez KK

Burmistrz Mirosław Karolczuk wraz z Przewodniczącym Komisji Rozwoju Dariuszem Ostapowiczem, swoim zastępcą Filipem Chodkiewiczem oraz Kierownik Wydziału Inwestycji Magdaleną Sokołowską wzięli udział w Radzie Budowy ulic Kwaśnej i Siewnej. Do niedawna, pozbawione infrastruktury miejsce, było uważane przez niektórych za peryferie Augustowa. Dziś, dzięki budowie ulic, obszar zyskuje nowe życie. 


 Jestem dumny z tego, że Augustów nareszcie stwarza warunki na miarę ambicji naszych mieszkańców. Pewne grupy politycznych interesów uparcie próbują wmówić ludziom, że budowa nowych ulic nie jest rozwojem miasta. Serdecznie zachęcam każdą z takich osób do odwiedzin miejsc, w których jeszcze do niedawna nie działo się nic. Dziś nowa infrastruktura skutecznie zachęciła ludzi do budowania w Augustowie domów, otwierania własnych działalności, tworzenia miejsc pracy - to jest właśnie rozwój naszego miasta. Budowa ulicy Kwaśnej i Siewnej jest tego doskonałym przykładem. - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.
 
Realizacja tej inwestycji została wsparta kwotą prawie miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. To połowa wartości kosztów kwalifikowanych. W przetargu dotyczącym budowy ulicy Kwaśnej i Siewnej ujęto też wykonanie prac, o które szczególnie zabiegali mieszkańcy. 
 
  Tak się buduje w Augustowie. Nowe drogi w świetnym standardzie, chodniki, ścieżki rowerowe, energooszczędne latarnie ledowe, kanał technologiczny umożliwiający niemal natychmiastowe podłączenie do światłowodu, a wszystko to z wykorzystaniem pokaźnych środków zewnętrznych. Jestem pod wrażeniem kompleksowej realizacji tej prorozwojowej inwestycji. Cieszę się, że w zakresie prac zostały ujęte działania, o które szczególnie prosili mieszkańcy. Bardzo zabiegałem o ich realizację wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Alicją Dobrowolską i innymi radnymi naszej koalicji. Dzięki temu stary i niewydolny drenaż zostanie włączony w nową sieć kanalizacji deszczowej, co rozwiąże problem lokalnych podtopień. Ponadto doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy ulicy Mazurskiej, na którym często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. - mówi Dariusz Ostapowicz - Miejski Radny i Przewodniczący Komisji Rozwoju. 
 
Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

 

Źródło: UM w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot