• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 25 październik 2020 21:34

Augustowskie protesty – kobiety pokazały moc

Napisane przez RED

Niedzielne popołudnie upłynęło w Augustowie pod znakiem protestów i manifestacji. Punktualnie o godzinie 15 pod augustowskim szpitalem rozpoczęła się konferencja prasowa działaczy Konfederacji w związku z przekształceniem placówki w szpital jednoimienny tzw. „covidowy”.

 

Z takim rozporządzeniem wojewody nie zgadzają się też radni powiatowi Michał Kotarski i Maciej Kaszuba, którzy wystosowali w tej sprawie petycję, wyrażając w niej obawę o ograniczanie mieszkańcom dostępności leczenia.

Podobnego zdania był jeden z liderów Konfederacji - Adrian Stankiewicz. Pytał między innymi władze o to, dlaczego obecnie koronawirus uważany jest za chorobę wymagającą hospitalizacji, a osoby z zawałem serca muszą jechać do placówek oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Nie omieszkał też zwrócić uwagi na fakt, iż w powiecie są tylko trzy karetki.

Z kolei rozpoczęta o godzinie 18 manifestacja związana z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zgromadziła kilkaset osób, głównie kobiet. Spacer, a w zasadzie głośny marsz przeszedł spod szkoły muzycznej przed biuro poselskie Jarosława Zielińskiego przy ulicy Młyńskiej. „Nie składamy parasolek !” skandowały kobiety, po czym wejście do biura zostało zastawione dziesiątkami zapalonych zniczy.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot