• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 26 październik 2020 13:42

Czy grozi nam pełny lockdown? Decyzja rządu jeszcze w tym tygodniu

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Rząd rozważa pełny lockdown – podaje Dziennik Gazeta Prawna. To, czy do niego dojdzie, będzie zależało od jednego czynnika.

Rząd rozważa najczarniejszy scenariusz, czyli wprowadzenie w Polsce całkowitego lockdownu. Decyzja ma zapaść do piątku. Jeśli do tego dnia wzrost zachorowań nie zahamuje, w całym kraju wprowadzony zostanie m.in. całkowity zakaz poruszania się poza domem, z wyjątkiem dojazdów do pracy oraz całkowicie zdalna oświata – informuje DGP.

O tym, czy pełny lockdown będzie miał ponownie miejsce, rząd chce zadecydować przed dniem Wszystkich Świętych. Jest to bowiem czas, w którym obserwować będziemy wzmożony ruch na cmentarzach.

Przypomnijmy, że w naszym kraju częściowy lockdown obowiązuje od soboty, 24 października. W związku z tym nie mogą być otwarte lokale gastronomiczne, bary, puby oraz kawiarnie. Zamknięte są także kluby fitness, baseny oraz sanatoria. Obowiązuje również zakaz organizowania wesel oraz zakaz gromadzenia się powyżej 5 osób, zaś dla seniorów wprowadzono zalecenie pozostania w domu. W szkołach, w klasach IV-VIII, obowiązuje nauczanie zdalne, a dzieci do lat 16. w godzinach od 8:00 do 16:00 nie mogą poruszać się bez opieki dorosłego.

Rząd zapewnia, że powrócą dodatkowe zasiłki opiekuńcze dla rodziców lub opiekunów prawnych, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia i są objęci ubezpieczeniem chorobowym. Szczegóły nie są jeszcze jednak znane.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot