• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 27 październik 2020 12:21

Podlaskie: Prawie połowa łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19 zajęta

Napisała

Jak podaje Podlaski Urząd Wojewódzki, w szpitalach w regionie prawie połowa łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19 jest już zajęta.

W województwie Podlaskim dla osób z koronawirusem, które wymagają hospitalizacji, przeznaczono 911 miejsc. Z poniedziałkowych danych (26 października), opublikowanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki wynika, że zajętych jest 428 z nich. Na tę chwilę zajmowanych jest już więc prawie połowa wszystkich dostępnych łóżek dla pacjentów z Covid-19 w regionie.

Dane na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego informują również, że z 51 dostępnych respiratorów zajętych jest już 39 urządzeń.

Z danych, które Podlaski Urząd Wojewódzki opublikował dziś na swoim Facebooku wynika, że w województwie podlaskim przybyło 426 nowych przypadków osób z koronawirusem, w tym 3 osoby z powiatu augustowskiego, które pozostają w izolacji domowej. Do tej pory łącznie odnotowano 6607 przypadków w regionie.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała również o jednym zgonie z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami. Zmarła 57-letnia mieszkanka powiatu grajewskiego, która była hospitalizowana w Grajewie.

Wyzdrowiały kolejne 72 osoby, w tym 9 z powiatu augustowskiego.

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot