• 1
  • 2
wtorek, 27 październik 2020 15:31

„Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

Napisane przez RED
pixabay.com pixabay.com

Augustów, jako jedno ze 100 miast w Polsce, zakwalifikował się do udziału w bezpłatnym projekcie „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”.

Jest on realizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i Centrum Kształcenia Pomocniczego, wykorzystując eksperymentalny informatyczny system zeszyt.online.

Projekt obejmie uczniów klas IV szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Augustów, którzy będą podnosili swoje kompetencje matematyczne i ICT.

Projekt "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy" jest jedną z form przybliżenia królowej nauk dla jej przyszłych adeptów. Uczestnicy zapraszani są do  indywidualnego rozwiązywania zadań matematycznych na przygotowanej platformie e-learningowej. W jej ramach udostępniono moduły, składające się z zadań na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej. System dostosowuje się do ucznia i wspiera go w nauce, dobierając zadania do aktualnych umiejętności uczniów. Podczas ćwiczeń wyszukiwane są dzieci uzdolnione w naukach ścisłych i rozwijane są ich talenty, nie zapominając o uczniach słabszych, którzy mają inne potrzeby.

Mamy nadzieje, że udział w projekcie będzie doskonałym uzupełnieniem technik kształcenia na odległość i wspomoże augustowskie szkoły podstawowe w zdalnym nauczaniu.

Źródło: UM Augustów

Taekwondo
Gruby Benek