• 1
  • 2
  • 3
środa, 28 październik 2020 11:50

Pościg i wypadek na Wojska Polskiego - kierowca Audi zatrzymany [WIDEO]

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Kierowca audi spowodował kolizję i zaczął uciekać. Za nim ruszył pokrzywdzony, który natychmiast powiadomił policjantów. Mundurowi po 10 kilometrowym pościgu zatrzymali pirata drogowego. 38 latek i jego 30 letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Kierowca wczoraj usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, w poniedziałkowy wieczór otrzymali informację o uciekającym kierowcy audi. Ze zgłoszenia wynikało, że chwilę wcześniej w Nettcie zderzył się on z volkswagenem. Informujący policjantów o całej sytuacji mężczyzna przez cały czas jechał za sprawcą kolizji. Funkcjonariusze również udali się w kierunku uciekiniera. Po chwili zauważyli stojący na poboczu pojazd, o którym informował zgłaszający. Jednak jego kierowca widząc zbliżający się radiowóz gwałtownie ruszył. Mężczyzna nie reagował na sygnały oraz polecenia policjantów do zatrzymania się. Jechał w kierunku Augustowa. Uciekający kierowca w centrum Augustowa spowodował kolejną kolizję z fordem, a następnie uderzył w budynek. By zmusić pirata drogowego do wyjścia z pojazdu policjanci musieli wybić szybę i i obezwładnić kierowcę oraz pasażera. 38 letni kierowca audi- mieszkaniec Augustowa oraz jego 30 letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Od 38 latka wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci pobrali mężczyźnie krew, w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Wczoraj, kierowca usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot