• 1
  • 2
środa, 28 październik 2020 13:29

Uwaga mieszkańcy Augustowa! Pilne ostrzeżenie!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

W Augustowie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Policja prosi o zachowanie czujności.

Jak podała dziś (28 października) pani Kinga Muczyńska, rzecznik augustowskiej policji, na terenie miasta funkcjonariusze odnotowali jedną próbę oszustwa „na policjanta”. Ktoś próbował wprowadzić w błąd starszą kobietę.

„Osoba dzwoniąca podała się za policjanta i poinformowała seniorkę, że na jej dane został zaciągnięty kredyt. Na szczęście seniorka zachowała czujność i szybko zorientowała się, że rozmawia z oszustem. O wszystkim poinformowała policję” – poinformowała pani rzecznik.

Policja prosi wszystkich mieszkańców Augustowa o zachowanie czujności.

Rzecznik podlaskiej policji poinformował dziś również o podobnych przypadkach, które miały miejsce w Białymstoku oraz w Bielsku Podlaskim. W pierwszym przypadku funkcjonariusze na terenie miasta odnotowali dwie próby oszustwa „na policjanta”.

„Osoba dzwoniąca podała się za policjanta i poinformowała seniorów, że ich dowody osobiste zostały podrobione, a konta bankowe są zagrożone. Dodatkowo przekazała, że pracownicy banku współpracują z „szajką” przestępców i próbują ich okraść. Na szczęście seniorzy zachowali czujność i szybko zorientowali się, że rozmawiają z oszustem. O wszystkim poinformowali policję” – przekazał rzecznik.

W przypadku Bielska Podlaskiego próba oszustwa była jedna.

Źródło: KPP Augustów / Policja Podlaska

Gruby Benek
Taekwondo